آشنایی با سبزیجات و دانه‌ها

اسفناج

اسفناج

طرز پخت اسفناج

اسفناج جزو سبزیجات فوق العاده است که می‌تواند در بسیاری از دستورهای غذایی مورد استفاده قرار دهید. برای تقویت سبزیجات، قطعات اسفناج یخ زده خرد شده را درون سوپ، خورش بریزید. برگ‌های کوچک اسفناج را می‌توانید بصورت خام در سالاد میل بفرمائید، به ساندویچ اضافه کنید با کمی شکلات میان وعده‌ای فوق‌العاده تهیه کنید. برگ‌های بزرگ‌تر اسفناج را بهتر است تفت دهید یا بخارپز کنید و به عنوان غذای فرعی سرو نمائید یا به ماکارونی، پای اضافه کنید.

اسفناج چیست؟

اسفناج از سبزیجات برگدار در خانواده گیاهان پا غاز است که شامل چغندر نیز می‌شود. دو نوع اصلی اسفناج وجود دارد: انواع برگ صاف و اسفناج ساووی (Sovvoy). این سبزیجات برگدار حاوی درصد بالایی از آب هستند، به همین دلیل هنگام پخت مقدار حجم اسفناج بسیار کم می‌شود.

چه زمانی اسفناج در فصل قرار دارد؟

اسفناج در تمام طول سال موجود است.

نحوه نگهداری اسفناج

اسفناج بهتر است در یخچال نگهداری شود. اطمینان حاصل کنید که قبل از قرار دادن در یخچال اسفناج‌ها کاملاً خشک شده باشد در غیر این صورت لیز میوفتند. هنگام انتخاب اسفناج، به دنبال برگ‌هایی باشید که رنگ سبز پررنگ دارند. از خرید اسفناج‌هایی که پژمرده، کمرنگ یا زرد هستند خودداری کنید.

مزایای سلامتی چیست؟

اسفناج منبع خوبی از فولات است. فولات ماده مغذی مورد نیاز ما برای ساختن گلبول‌های قرمز خون است، ما برای انتقال اکسیژن به بدن خود به گلبول‌های قرمز نیاز داریم. اسفناج همچنین سرشار از اسید فولیک، منگنز و ویتامین‌های A و C است.